Gerard Butler měl po Třístovce parádně našlápnuto k novému akčnímu hrdinovi, ale podělal si to. Gamer byla srágora a jeho rozhodnutí vyměnit zbraně za uchcané romantické komedie mu málem zabilo kariéru. Ty první byly docela úspěšné, ale časem se ženským okoukal a chlapi upřímně neměli důvod na podobné filmy chodit. Nedávný Pád Bílého domu ho ale vrátil zpátky do hry. Řemeslně solidní akčňák měl v kinech celkem úspěch a Butler nejspíš pochopil, že tenhle žánru mu fakt asi svědčí víc.

A proto bychom ho měli vidět v akční sci-fi The Raven. Půjde o předělávku krátkého filmu režiséra Ricardo de Montreuila, který bude šéfovat i celovečeráku. Butler by si tu měl zahrát chlapíka se zvláštními schopnostmi, který uprostřed Los Angeles zjistí, že má za zadkem partu policejních dronů. Údajně bychom neměli dostat jen dvouhodinovou honičku, ale poctivý politický thriller. Původně se měl v hlavní roli objevit Liam Hemsworth, ale Butler je přeci jen asi o něco lepší volba. Původní kraťas už jste mohli vidět v jednom ze starších výplachů, ale pro sichr si když tak klikněte sem.

---

Vytáhni v hospodě: V divadle se Butler poprvé objevil ve hře Coriolanus. Zahrál si pak i ve filmové verzi pod vedením Ralpha Fiennese.