Něco takového bych chtěl vzkázat všem akčním hvězdám 80. let, které nevědí kdy opustit scénu. Van Dammea jsem včera ještě ušetřil, protože mu je "teprv" pětačtyřicet a udržuje si fyzičku (když zrovna nehulí, nešňupe, nechlastá nebo nempumpuje do svých psů čokoládu), možná jsem naivní, ale v rukách schopného režiséra, se Van Damme ještě dokáže vzchopit. Co ale ti ostatní "důchodci"? Úvozovky jsou na místě jenom z úcty, protože věkem se většina z nich už řadí do téhle elitní kategorie, která u akční hvězdy začíná se začínající padesátkou. Chucka ani Stevena dneska ale drbat nebudu, řada na mnohem větších hvězdách. Stařecká tvrdohlavost Harrisona Forda, který chce natočit čtvrtého Indyho, se dá pochválit, ale jeho formě uvěřím až po zhlédnutí Firewallu. Zbývají nám největší z největších.

Sylvester Stallone už se do svých sequelů pustil. Pokud pohoří na Rockym VI, má v záloze Ramba IV. Ten člověk zkrátka chce, aby ho lidi neměli rádi. Stalloneho považuju za poměrně inteligentního a ty první fotky z Rockyho dokazují, že se umí vybičovat k vyrýsované postavě, stejně jako tehdy Arnold s Terminátorem 3 (několik plastických chirurgů zřejmě dělalo na tři směny), jenže Rocky v tomhle díle musí umřít, aby to mělo nějakou tu přesahovou pointu (jestli bude mít film úspěch, zbývá ještě klonování a identické dvojče z Madagaskaru), a u Ramba se zřejmě očekává něco podobného. Rambo by mě osobně zajímal o dost víc, ale musel by to mít na starosti opravdu spolehlivý režisér, což se se Slyovým rozpočtem zřejmě nestane. Na druhou stranu je rozumné, že Rocky je první na řadě. Pokud by Slyovu kariéru znovu nastartoval, Rambo by se mohl dočkat mnohem zajímavější péče.

A když už jsem zmínil Arnolda, musím položit i poslední dílek skládanky. Warner Bros. s napětím hledí k nadcházejícím volbám a pokud v nich Guvernátor padne, chce mu nabídnout pokračování Conanových dobrodružství. King Conan: Crown of Iron je dlouho diskutovaným projektem, kolem kterého se kdysi ochomýtali i bratři Wachowští, ochotni vypomoct režisérovi jedničky, Johnu Milliusovi. Nakonec ztratili trpělivost a tak už čeká jenom Millius. Letos mu bude dvaašedesát, točí jeden film za dekádu a vůbec je to asi ta nejhorší volba, ale vzhledem k tomu, že tenhle projekt stojí a padá s Arnoldem, je trochu předčasné mávat fáborky. Warneři jsou ale ochotní projekt napresovat do rozvrhu příští sezóny. Pokud se začne natáčet v březnu 2007 (pro Arnolda nejbližší možný termín), film se stihne dopravit do kin v prosinci, aby zabral stále atraktivnější předvánoční datum. Když to zvládnul v takhle šibeničním termínu Spielberg s Válkou světů, tak proč ne my? Takhle kontroval na zvědavé pohledy novinářů mluvčí Warnerů.

Osobně si myslím, že točit fantasy takhle narychlo je sebevražda, zvlášť když si Millius nijak netyká s CGI a v rámci uspíšení natáčení by mohl snadno přestřelit rozumnou míru. Arnold by si každopádně měl říct o nějakou nechutnou sumu. Reese Witherspoon teď překonala všechny ženské rekordy, když za novou roli dostala 30 milionů dolarů. Arnolde, nenech se zahanbit... řekni si o pade, ať mají Warneři o čem přemýšlet.