John le Carré je jedním z králů špionážního žánru a Hollywood si ho v minulosti už párkrát všiml, teprve teď to ale vypadá, že mu začíná věnovat takovou pozornost, jakou si zaslouží. Drama Jeden musí z kola ven s Gary Oldmanem potěšilo všechny fandy chytrých thrillerů, časem se snad dočkáme i sequelu Smileyho lidé a ještě letos se v kinech objeví zajímavě vypadají thriller A Most Wanted Man, v němž americká a německá tajná služba budou hledat muže, o němž nikdo neví, jestli je obětí, nebo nebezpečným teroristou. A pořád to není všechno.

Příští rok by totiž do kin měla dorazit adaptace románu Our Kind of Traitor, v němž špion Ewan McGregor a jeho parťačka odhalí, že ruský oligarcha pere špinavé peníze takovým způsobem, že by to mohlo zasáhnout světové trhy. A brzy tak po nich jde nejen ruská mafie, ale i britská tajná služba. Padoucha by si tu měl zahrát Mads Mikkelsen a člověka, který ve jménu Velké Británie řeší problémy tak, aby o nich už nikdy nikdo neslyšel, tu ztvární Ralph Fiennes. Původně uvažovaná Jessica Chastain se sice nakonec nejspíš neobjeví, ale i tak jsou mladý Obi-Wan a dva Bondem ošlehaní drsňáci dostatečným lákadlem. Režie se ujme Justin Kurzel, jenž má na kontě chválený thriller The Snowtown Murders.

---

Vytáhni v hospodě: Jeden musí z kola ven a Smileyho lidé už jednou filmaře zaujali. Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let vznikly dvě minisérie s Alecem Guinnessem, nebo-li starý Obi-Wanem.