Guillermo Del Toro se stal mým soukromým hrdinou hned poté, co natočil Bladea II, kterýžto film považuji za jednu z nejzábavnějších adaptací comicsu, pokud hledíme do mírně pokleslé béčkové bažiny. Svojí pověst vizuálního elegána a tak trochu pošuka stihnul zacementovat Hellboyem, na kterého si brousil zuby pěkně dlouho, ale kdo by čekal, že po těhle úspěších se vrhne na nějaké to vypasené áčko, krutě by se přepočítal.

Guillermo se místo toho vrátil do Španělska, kde vzniknul i jeho postarší Devil's Backbone, a začal točit mimořádně hypnotický mix dramatu, hororu a fantasy. Na teaser k Pan's Labyrint se můžete podívat a my k tomu přiložíme pár nových informací a obrázků. V hlavní roli labyrintu, pokud nepočítáme tu malou holčičku, která se v něm začne procházet, se objeví Doug Jones, představitel Abeho Sapiena v Del Torově Hellboyovi. Je to právě ten fešák, kterého jste viděli na hlavní stránce. Zdá se, že Jones je jediným anglicky mluvícím hercem v celém obsazení a španělské znění zatím příliš nepřesvědčilo americké distributory. Film se v Americe objeví souběžně s evropskými premiérami někdy v říjnu, ale očekávat můžeme pouze nasazení ve vybraných městech. U nás se možná Del Toro dočká trochu vřelejšího přijetí. Uvidíme.

Doug Jones se s velkou pravděpodobností objeví i ve druhém Hellboyovi, který dostal oficiální název Hellboy 2: The Golden Army a dokonce už se objevily informace o možném ději. Paranormální potvory se sjednotí a rozhodnou se ovládnout Zemi. To samozřejmě Hellboy a spol. nechtějí nechat jen tak, jenže tentokrát stojí proti několikanásobné přesile a budou muset něco hodně chytrého vymyslet. Del Toro i Revolution Studios o dvojce básní už od chvíle, kdy se v kinech začaly trhat první lístky za první díl, ale nabité rozvrhy všech zúčastněných projekt kapánek odsunuly. Nad Del Torem se ještě pořád vznáší možná režie Halo, ale Hellboy je jasným favoritem, takže pokud si Ron Perlman udělá čas, můžeme se dočkat už příští léto.