Upřímně, tohle potěší. Studio sice ještě nepřišlo s definitivním potvrzením, po internetu ale letí zpráva, že se pátý díl Smrtonosné pasti hodlá vrátit k eRkovému ratingu. Vzhledem k tomu, že ho čtyřka opustila (disponovala jím až rozšířená verze na DVD), je to dost nečekaný tah. Comeback Johna McClanea ale díky němu získává alespoň částečný punc prvních tří dílů, kteréžto si nelze představit bez povinného f*ckování a občasné rampouchové oční sondy.

 

Samozřejmě tu zůstává otázka, jestli se s možností eRka počítalo od začátku, nebo zda půjde o digitálně krvavou (a postsynchronně namontovanou) úpravu, jakou prošli třeba druzí Expendables. A pak je tu ještě drobný fakt, že ani stovka f*cků nenaboostuje scénář, režii a opět krapet přepálenou trikovou stránku. Dokáže drsnější rating (a s ním i nepříliš přesvědčivý materiál) prodat nějaký nový trailer? Potěšilo by to, v příštích týdnech tedy budeme mít oči na stopkách.

---

Vytáhni v hospodě: V počátečních fázích se film jmenoval Die Hard 24/7, což vedlo k zábavným spekulacím, že v něm bude McClane kosit teroristy po boku Jacka Bauera. Ta představa doteď nepřestala být hrozně boží...