U mála věcí si člověk uvědomí, jak rychle letí čas. Stačí se podívat na filmy, se kterými vyrůstal. Terminátor 2 – dvacet let. Predátor – pětadvacet let. Rocky IV – sedmadvacet let. Zkrátka je to fofr. Naštěstí se noví, mladí a talentovaní režiséři objevují každý rok. V soutěži Český Tučňák možná třeba taky najdete někoho, kdo bude za pár let vyprodávat kinosály a donutí nás zapomenout na bolest, kterou nám způsobuje Marie Poledňáková a jí podobí tvůrci.

 

Na webu Českého Tučňáka můžete až do soboty hlasovat nejen v kategorii nejlepší film, ale lze zvolit i výtvarné dílo, divadlo nebo hudbu. Všichni tvůrci jsou mladí, talentovaní a rozhodně stojí za zapamatování. Hlasovat nemusíte jen na netu, ale i v rámci samotné přehlídky, která se koná taktéž až do soboty v La Fabrice v Holešovicích v Praze. Dějí se tam celkem zajímavé věci.

A kdy se to všechno rozlouskne? V úterý 13. listopadu v klubu SaSaZu budou na slavnostním ceremoniálu vyhlášeni vítězové, kteří schramstnou i nějaké ty finanční odměny. Jejich příznivci budou moct na počest vítězů i poražených popít, protože půjde o poctivou party až do rána.

 

No a pokud byste nám chtěli udělat radost a krom filmů se mrknout i na další zajímavosti, doporučujeme věnovat pozornost a případně i hlas spřátelené kapele Model Bazaar a Martině Smutné v kategorii Mladé výtvarno.