Kdyby vám před nějakými šesti lety někdo řekl, že Toma Cruise čeká další hvězdné období, kdy bude točit několik filmů ročně a davy ho opět začnou žrát i přes úlety kolem scientologické církve, asi byste se mu vysmáli do obličeje a přestali se s ním kamarádit. Jenže Tom Cruise šel do sebe. Maká jak lodní šroub a už se o něm dá bezpečně říct: He´s back!

Návrat na vrchol si užívá, a tak cestuje s filmovými štáby po celém světě a to samé pak dělá i při propagaci hotových snímků. Právě přitom, jak přiznal v rozhovoru pro Total Film, začal přemýšlet o páte Mission: Impossible.

Za normálních okolností by to asi nic neznamenalo. Já také často přemýšlím o sedmých Star Wars a v Lucasfilmu na mě i nadále kašlou. Jenže Cruise za M:I stojí také jako producent a jeden z lidí, kteří mají poslední slovo. Při obrážení světových premiér se proto začíná rozhlížet po lokacích a pomalu si dává v hlavě dohromady, kde by se pátá nemožná mise mohla odehrávat a jaké nejvyšší budovy světa by při ní slaňoval.

Její vznik už dávno potvrdilo samotné studio, zatím se ale nic konkrétního o pokračování slavné série neví. Nebyl najat žádný scennárista, Bird se pravděpodobně nevrátí a jediné, co je tak jisté, je právě Cruisovo angažmá. Že Cruise začíná aktivně o pětce přemýšlet, možná není kdovíjaká zpráva, zanedlouho ale herec dotočí All You Need is Kill, přičemž Oblivion je v post-produkci a Jack Reacher už je hotový. Brzy se tedy v kalendáři objeví kolonka pro další možný film a jestli to nebude druhý Top Gun ani nic jiného, mohla by to být právě Mission: Impossible. Otázkou teď je, jakým směrem by se měla vydat a kdo by se hodil jako další režisérská volba?