Režiséři nám v posledních dnech pořádají hotové manévry! Na jednom konci Hollywoodu někdo vypadne ze hry, na druhém zase jiný nastupuje na nový projekt. No a pak jsou tu režiséři, přištižení pořádkovou službou, kterak se promenádují v ženských šatech po bulváru. Kdo by to do takového Lee Tamahoriho řekl, že?

Díky jeho úchylce je však docela dobře možné, že režii thrilleru Next, ve kterém se nově po boku Nicka Cage objeví i Jessica Biel, svěří studio někomu jinému, protože o tuhle publicitu rozhodně nestojí. Pokud celá záležitost do léta, kdy se má začít natáčet, neutichne, zřejmě se nejnovější adaptace P.K. Dicka ocitne v klepetech nějakého náhradníka.

Nového režiséra hledá i Adam Sandler, který se ve zlém rozešel s Davidem Dobkinem, jež měl točit jeho komedii o předstírané homosexualitě na jednom hasičském oddělení. Dobkin z toho hodlal udělat normální komedii, přičemž Sandler chtěl klasickou "sandlerovku"... hádky byly zřejmě tak intenzivní, že se Dobkin prostě sebral a odešel. Do tisku nahodil klasickou hlášku o "velkých tvůrčích nedorozuměních", kterou Universal pro jistotu ignoroval s tím, že Dobkin opustil projekt dobrovolně. Prostě typické mlžení, na které jsou všichni zvyklí. Mám Sandlera rád, ale to že pustil Dobkina k vodě, by mohlo být k jeho škodě, protože sandlerovky od Petera Segala se začínají potácet v kruhu. Menší osvěžení by vážně neuškodilo.

A do třetice alespoň něco pozitivního - režie jedenáctého Pátku třináctého (jsem docela zvědav, zda to tvůrci dotáhnou na tu magickou třináctku) se ujme Jonathan Liebesman. Není to až takové překvapení, protože Liebesman režíroval i prequel k Texaskému masakru, jež také vzniká pod Bayovou taktovkou. Jinak je zodpovědný i za extrémně hloupý, ale dle mého celkem zábavný a vizuálně povedený horor Darkness Falls a hodně chvály sklidil za kraťas Rings, který jste mohli vidět na DVDčku k americkému remaku Kruhu. Myslím, že první trailer k Texaskému prequelu jasně ukáže, zda si tenhle chlapík naší pozornost zaslouží, nebo ne. Všechno však svědčí o tom, že s Jasonem a jeho uvedením o Halloweenu to tvůrci myslí vážně.