I když MovieZone (zatím) nemá svůj DVD koutek, některé releasy prostě ignorovat nemůžeme. Epizoda III vychází ve Státech a Velké Británii koncem října (příznivci české podpory si počkají o měsíc déle), už teď se ale objevují první americké recenze dvoudiskové edice, která se zřejmě stane hitem předvánočního trhu. Na co se tedy můžeme těšit?

O vystřižených scénách už jsme psali. Je jich celkem šest a na DVD k nim bude k dispozici intro, ve kterém George Lucas vysvětlí, proč tu kterou pasáž vystřihl. Bohužel se budete muset spokojit se zhlédnutím v bonusové sekci, na disku není možnost pustit si film i s vystřiženými scénami (jejich obrazová kvalita je však srovnatelná se samotným filmem). Na americké edici je krom Dolby Digital EX i DTS stopa a jak lze u Lucase čekat, disk má THX certifikaci.

Na prvním disku najdeme krom samotného filmu i audiokomentář, bohužel bez herců, účastní se pouze Lucas, producent Rick McCallum a parta lidí z ILM. Kdo slyšel komentáře na prvních dvou epizodách, ten zřejmě ví, že je to nadmíru zajímavý poslech. Doufejme, že v české verzi se nezapomene na jeho překlad. Těžištěm druhého disku je bonus "Within a Minute". Navzdory názvu má celých 80 minut a věnuje se finálnímu duelu mezi Obi-Wanem a Anakinem. O téhle klíčové scéně se dozvíte úplně všechno, od propíraných Spielbergových připomínek, až po práci těch nejzastrčenějších lidí ze štábu. V dokumentu "The Chosen One" vám Lucas ve dvaceti minutách připomene vývoj postavy Anakina/Darth Vadera skrz všech šest epizod. Jak asi vidí největšího záporáka všech dob jeho duchovní otec?

"It´s All for Real: The Stunts of Episode III" - název hovoří za vše, ve třetí epizodě je akčních scén požehnaně a tak si svůj prostor vydobyli kaskadéři a choreografové akčních scén, jmenovitě tedy Nick Gillard, který se podílel na všech nových epizodách Star Wars, stejně jako na řadě dalších áčkových filmů. Ti co nemají předplacený Hyperspace (služba pro návštěvníky starwars.com), jistě ocení patnáct minidokumentů, které se soustředí na různé detaily Star Wars světa. Na webu byly dostupné pouze za tučný měsíční poplatek, na DVD si je mohou užít všichni. Bonusovou nabídku zakončíme hrstkou trailerů (filmových i herních), hudebním videem, nějakými těmi fotogaleriemi a DVD-ROM vatou.

Tak co, už se vám před očima vznáší představa ideálního vánočního dárku? ;)