Sourozence Wachowské snad netřeba představovat. Přes pár lety ještě bratři dali světu Matrix, za což budou velebeni minimálně do chvíle, než náš svět ovládnou roboti. Jejich dávná smlouva s Warnery je ale vyvazuje ze styku s tiskem, takže je docela potíž zjistit něco o jejich životech nebo osobním zákulisí jejich filmů.

A tady přichází do hry jejich nový profil z The New Yorkeru (časopisu, ne obchodu s oblečením!), ve kterém se vyzpovídali z daleko víc věcí, než kdy předtím. Jak to bylo s Larryho změnou pohlaví? Čím se Wachowští živili před prací v Hollywoodu? A v jakých bolestech vznikal Cloud Atlas aka Atlas mraků? Pojďme si ta nejzajímavější zjištění rozebrat v 10 bodech ve zbrusu novém MZ layoutu.

Strana 1 z 10

1 2 3 4 5 6 ... 10

1) Na začátku byl Kubrick

Asi vás nepřekvapí, že Wachowští milují Kubrickovu Vesmírnou odyseu. Poprvé ji viděli v roce 1975 (Andymu bylo 7 let, Larrymu 10) a právě ona je předobrazem pro jejich vizi Atlasu mraků.

Larrymu se ale Odysea zpočátku vůbec nelíbila. Až když mu otec řekl, že je podivný černý monolit symbolem, mu to v hlavě secvaklo a svět už prý nikdy nebyl jako dřív. 2001 se pak pochopitelně stalo i jedním z hlavních důvodů, proč se chtěl stát filmařem.

Strana 1 z 10

1 2 3 4 5 6 ... 10