Tak tohle jsme nečekali. Je jasné, že smrt si nevybírá, ale rozhodně bychom hádali, že Tony Scott v jejím hledáčku ještě nebude. Ale bohužel. Slavný režisér, bez něhož by akční film nebyl tam, kde je, podle všeho spáchal v neděli sebevraždu skokem z mostu Vincenta Thomase v Long Beach v Kalifornii. Podle policie zanechal i dopis na rozloučenou.

Každopádně je to velká škoda, protože Tony Scott dokázal minimálně v akčním žánru držet bez problémů krok s o čtyřicet let mladšími filmaři. Na svém kontě má klasiky jako Top Gun, Policajt v Beverly Hills 2, Poslední skaut, Pravdivá romance, Nepřítel státu nebo Muž v ohni. Jeho posledním filmem byl předloňský thriller Nezastavitelný s Denzelem Washingtonem, Chrisem Pinem a obřím vlakem. Vedle práce ve společnosti Scott Free Productions, ve které pracoval s bratrem Ridleym, plánoval i návrat k režii. Dost vážně se uvažovalo o pokračování Top Gunu a motal se i okolo celovečerní verze seriálu 24 hodin.

Co ho k sebevraždě vedlo, zatím nikdo neví. Hollywood i diváci ale přišli o jednoho z nejosobitějších filmařů a režisérskou jistotu. A takových je málo.