Je Bitevní loď velký průšvih? Když vedle sebe postavíte rozpočet cirka 200 milionů dolarů a tržby 300 (z toho jen 65 z Ameriky), muselo to studio dost bolet. Na druhou stranu si ale přepálená blockbusterová bitka námořníků s emzáky nachází čím dál tím víc fanoušků, takže alespoň tady Berg uspěl. Odvážný newyorčan ostatně vždycky točil divácky vstřícné filmy (výjimkou jest průměrný Hancock), a už proto se těšíme na jeho další počin - válečné drama Lone Survivor.

Berg nás v něm vezme do Afghánistánu roku 2005, kde měla čtyřčlenná americká jednotka SEAL za úkol zlikvidovat teroristického velitele Admada Shada. Celá akce se ale zvrtla a banda drsňáků musela svůj komplikovaný plán změnit na "prostřílejme se odtud rychle pryč." Film bude vycházet ze stejnojmenné knihy jednoho z účastníků akce, Marcuse Lutrella, a nyní se mu snad podařilo ulovit "jestřábovského" veterána Erica Banu.

Zatím není jasné, jakou roli si zahraje. Připojuje se ale k celkem solidnímu obsazení, kde budou hlavního hrdinu v podání Marka Wahlberga podporovat Ben Foster, Emile Hirsch a Taylor Kitsch. Lone Survivor má tak vedle spolehlivého režiséra i pár hereckých jistot. A jestli bude vypadat jako finální dvacetiminutovka Bergova Království... mňam.

---

Vytáhni v hospodě: Hlavní roli v Bitevní lodi měl původně hrát Jeremy Renner. Nakonec dal ale přednost dramatu The Master, aby jej v zápětí také opustil - tentokrát kvůli Avengers. Tomu se říká mít šikovného agenta.