Druhý Captain America se v kinech sice objeví skoro až za dva roky, přesto se toho o něm ví už docela dost. Sequel má podtitul The Winter Soldier, režie se ujmou Joe Russo a jeho bratr Anthony, režiséři mnoha epizod seriálu Community a komedie My dva a křen. Pokud podtitul nezvolil někdo jen proto, že dobře zní, Captain America bude muset bojovat proti svému kámošovi Buckymu (vrací se Sebastian Stan - má ostatně s Marvelem smlouvu na šest filmů), jemuž v comicsu Rusové vymyli mozek a udělali z něj stroj na zabíjení. Nebude na to ale sám.

Vypadá to totiž, že mu bude krýt záda borec jménem Falcon, jenž hrál docela velkou roli v comicsovém Winter Soldierovi. Je to možná docela stylové jméno. Jeho schopnosti ale mohou znít maličko srandovně. Falconovo skutečné jméno je Sam Wilson, působí především v Harlemu a šlo o prvního mainstreamového afroamerického superhrdinu. Díky speciálnímu obleku umí létat a má nadlidskou sílu (což je cool) a s pomocí telepatie se může dorozumívat s ptáky (což je trochu divné).Chlapíka šéfujícího komandu holubů by si každopádně mohl zahrát Anthony Mackie, jenž má údajně na stole nabídku na tuhle roli. Marvel nejspíš ví, co dělá. Přesto si dovolíme být malinko nervózní. Vesmírného Vikinga a chlapa zabaleného v americké vlajce jsme zvládli. Tohle je ale možná trošku moc.

Vytáhni v hospodě: Dalšími kandidáty na režii byli F. Gary Gray nebo George Nolfi. Možná za sebou mají zajímavější a větší filmy, ale minimálně já s Karlem jsme rádi, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.