Logika velí předpokládat, že pokud jste na MovieZone nepřišli čistě náhodou, když jste hledali recept na rebarborovou paštiku, máte rádi film a nejspíš mu alespoň trochu rozumíte a víte, jaký je rozdíl mezi Smrtonosnou pastí a Smrtonosnou zbraní. Teď máte jedinečnou možnost sobě, svému okolí i lidem naprosto neznámým dokázat, že opravdu patříte mezi fajnšmekry, kteří se vyznají v černobílých klasikách z poloviny minulého století i v aktuálních hitech nebo seriálech.

Pokud chcete změřit svoje znalosti s dalšími fanoušky, můžete k tomu využít facebookovou aplikaci Turnaj filmových mistrů. A rovnou vám řekneme, že se nemusíte bát klasického herního systému "sežeň co nejvíc lajků a vyhraješ čokoládu". Tady jde v první řadě skutečně o to, co víte. Své znalosti a paměť můžete otestovat v tréninku nebo v souboji s přáteli, rozdat si to s počítačem a nakonec se zúčastnit play-off, v němž se proti vám postaví další filmoví fandové a znalci.

No a když se vám zadaří a v play-off uspějete, začne to být zajímavé. Tři nejlepší totiž obdrží pozvání na filmový festival do Karlových Varů, kde na ně čeká ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu, možnost využívat Spa a bude se tu soutěžit i o iPady, iPody, smartphony a spoustu dárků od Jameson whiskey. Zkrátka jestliže jste někdy chtěli svoje znalosti zúročit a už vám nestačí jen doporučovat kámošům, na co mají jít do kina a čemu je lepší se vyhnout, máte ideální příležitost.

Samotná soutěž probíhá do 19. 6. 2012 a velké finále se uskuteční 6. 7. 2012. Bližší informace najdete tady.