Ne, v nadpisu nejsou žádné překlepy ani mylné informace. Opravdu je polovina roku 2012 a vy čtete o tom, že by se měli v ringu utkat dvě boxerské legendy, které mají na tachometru daleko přes šedesát let.

Onen zhruba třicet let opožděný projekt se jmenuje Grudge Match a překvapivě půjde o komedii, jíž by měl režírovat Peter Segal (Trestná lavice, Dostaňte agenta Smarta). Vyprávět bude o dvojici boxerů ve výslužbě, kteří se rozhodnou pro jeden poslední vzájemný zápas, a kolem hlavních rolí už se celé dva roky motají Sylvester Stallone a Robert De Niro.

Tak tak, přestavitelé Rockyho Balboy a Jakea La Motty momentálně reálně zvažují, že by na začátku příštího roku vlezli společně do ringu. V polovině osmdesátých let by nás to nadchlo. Teď, když vypadá bojeschopně jen jeden z nich (hádejte který!), to ale spíš zní jako špatný vtip.

Jistě, s trochou nadhledu by zas taková katastrofa být nemusela. Problém je ale v tom, že Stallone i De Niro mají hodně daleko k úspěšným komediálním hercům. V tomhle žánru spíš nasekali spoustu průšvihů, na které se jejich fanoušci dodnes snaží zapomenout. Řítí se na nás další, a to přímo obřích rozměrů? Nesluší se film odsuzovat předčasně. Rozhodně se ale mnohem víc bojíme, než těšíme.

---

Vytáhni v hospodě: Když se De Niro chystal na roli Jakea La Motty, jeho finálním testem byly tři opravdové boxerské zápasy v Brooklynu. Dva z nich vyhrál.