Za velkou louží na ní už dávno zapomněli, v tuzemských televizích se s ní ale opakovaně setkáváme už několik let a jak to tak vypadá, nic se na tom nezmění. Některé reprízy holt divákům Novy a Primy bohatě stačí a Sabrina - mladá čarodějnice je jedním z těch seriálů, který je neomrzel. Jenže zatímco v Česku smrdí nějakých patnáct let staré epizody (seriál běžel od roku 1996 do roku 2000, tři roky pak ještě pokračoval na jiné stanici), v Americe už se mladá čarodějnice, jejíž kořeny sahají do comicsových sešitů ze šedesátých let, chystá na restart.

A restart by to mohl být stylový. Zapomeňte na potrhlou blondýnku, jejíž největší problém je vycpaný mluvící kocour, dvě tety a to, jak si ráno vyčarovat pořádný make-up. Sony hodlá z mladé čarodějky udělat akční origin ve stylu Spider-Mana, v němž by nemělo být nouze o kopu digitálních efektů.

Je přitom jasné, že se bude studio snažit přinést něco ve stylu Hunger Games a Twilightu, o čemž ostatně vypovídá i čerstvě vznikající romantická linie - ten černý kocour totiž bude ve filmové verzi zakletý princ. Na tom je nejhorší, že si nedělám legraci. Kdo se objeví v hlavní roli tohoto na první pohled divně vypadajícího restartu, zatím nikdo netuší, kolem scénáře Andrewa Barrera a Gabriela Ferrariho už však začal oscilovat Mark Waters, režisér Protivných sprostých holek. Možná ho tedy čeká první větší film.