V comicsových adaptacích se zdaleka nemusí prohánět jen superhrdinové. Třeba jedna z těch chystaných bude o dvou tajných agentech, kteří se vydávají za gangstery, ale navzájem o svých tajných identitách nevědí. Když se tedy rozhodnou společně vykrást mafiánskou banku, ve které se ale skrývají peníze CIA, může se celá situace sakra zamotat. Právě s touhle zápletkou bude pracovat nový heist akčňák 2 Guns s Markem Wahlbergem a Denzelem Washingtonem. A pokud všechno klapne, uvidíme v něj i Paulu Patton.

Sexbomba z posledního dílu Mission Impossible by si prý mohla zahrát Denzelovu víc-než-jen-kamarádku. To jeden hezký důvod k radosti, přičemž mezi ty další patří nejen solidní obsazení hlavních rolí, ale také talent za kamerou. Baltasar Kormákur nás letos příjemně překvapil pašeráckým thrillerem Kontraband, ve kterém si padnul do noty právě s Wahlbergem. Jejich další spolupráce je proto od začátku vítaným krokem, v němž se snad dočkáme podobně šikovného budování napětí. Natáčet by se mohlo hned po tom, co Wahlberg sfoukne Pain & Gain Michaela Baye. Datum premiéry zatím netušíme.

---

Vytáhni v hospodě: Kormákurův Kontraband je remakem čtyři roky starého islandského filmu Z Reykjavíku do Rotterdamu, ve kterém si pan režisér zahrál hlavní roli. Ano, do Hollywoodu se dá propracovat i takhle.