Shane Black je náš oblíbenec už po dlouhá léta, ostatně jeho scénáře ke Smrtonosným zbraním nelze nemilovat, což platí i o jeho režijním debutu Kiss Kiss Bang Bang. Ta nějvětší životní výzva ho však teprve čeká, příští léto by totiž měl na stříbrná plátna přivézt třetího Iron Mana. Jon Favreau sice prvními dvěma díly nenastavil laťku kdovíjak vysoko, po akční a hlavně komediální stránce však Iron Man šlapal dobře. V případě Blacka je sice jisté, že se na nás chystá další komediální smršť (on si ten scénář pohlídá, i když ho nakonec nepíše), otázkou však je, jak bude fungovat samotná zápletka. V tom by mohl napovědět výběr záporáka.

O tom už se spekuluje několik měsíců a ačkoliv se stále dokola mluví o Mandarinovi, z Marvelu opakovaně zaznělo, že ten hlavním záporákem třetího Iron Mana nebude. Čemuž se teď, po obsazení jedné ze záporných rolí, nechce moc věřit. Black si totiž vybral Bena Kinglseyho.

Pokud zůstáváme mezi bělochy, těžko by se hledal někdo, kdo by se na Mandarina hodil více než děsivý Kingsley. Je tedy otázkou, jestli si z nás Marvel opět utahuje (ono je zatajování záporáků jejich oblíbenou hrou s fanoušky), nebo opravdu chystá nějaké veliké překvapení. V každém případě se Black obrátil na skvělého herce, který by měl být Tonymu Starkovi s tváří Roberta Downeyho Jr. dostatečným protivníkem.

Marvel má na obsazování záporáků vůbec skvělý čuch, horší je to však s jejich výběrem. Snad se to se třetím Iron Manem změní.