Když filmové studio investuje do scénáře nějakou větší sumu, většinou to znamená, že si od něj sakra hodně slibuje. V Hollywoodu, kde se ceny scénářů pohybují většinou ve stovkách tisíc dolarů, se proto z White House Down scenáristy Jamese Vanderbilta (Zodiac, nový Spider-Man) stal okamžitě projekt číslo jedna. Sony ho totiž koupilo za ohromné tři miliony dolarů. To jsou prosím peníze, za které u nás vznikají nejdražší filmy. Sony je dalo za scénář.

Zatímco si Vanderbilt mne ruce a psací stroj strká do vitríny, Sony teď čekají krušné chvilky, z megalomanské investice totiž musí vzniknout film, jehož příprava asi také nebude dvakrát levná, přičemž se pak musí přerodit v ohromný kasovní hit. Snadné to nebude, ale když už nic jiného, o velkou podívanou se bude jednat určitě. Tedy alespoň podle volby režiséra.

Ta totiž padla na pana apokalypsu - na Rolanda Emmericha. Ten už Bílý dům jednou sundal, ve Dni nezávislosti k tomu ale potřeboval loď plnou mimozemšťanů, teď by mu k tomu měli stačit teroristé - tedy alespoň to tak vypadá, o ději toho totiž není moc známo. Vlastně víme jen to, že se jedná o akční pecku o převzetí moci nad Bílým domem. Něco ve stylu Smrtonosné pasti a Air Force One. To zní jako solidní akčňárna, nemyslíte?

---

Vytáhni v hospodě: Emmerichova původně plánovaná sci-fi Singularity byla přesunuta až na poslední čtvrtletí příštího roku, přednost teď má konec Bílého domu.