Po Mariňákovi se zřejmě s protiválečnými filmy opět roztrhne pytel. Tedy alespoň s těmi nezávislými (po komerčním propadu Mendesova dítka a především pak Annapolis se ani nelze divit). Svojí trošku do mlýna tentokrát nese Irwin Winkler, producent a režisér který se nikdy příliš nepřemáhá (max. dva filmy za pětiletku) a nikdy se výrazně nezapsal do filmových análů, ale znáte to... na stará kolena se vám může přihodit ledacos.

Home of the Brave nám vylíčí osudy tří vojáků po návratu z Perského zálivu. Nikde zatím nebylo řečeno, zda se jedná o první nebo druhý válečný konflikt v Iráku, ale na zápletce to v podstatě nic nemění, protože tentokrát nepůjde ani tak o "syndrom války v zálivu" nebo nějaké to světélkování způsobené radonem usazeným v kostech. Řeč je o bolesti, kterou se snažil vyjádřit už první Rambo, o obtížném zařazování válečných veteránů zpátky do společnosti.

Samuel L. Jackson, Curtis "50 Cent" Jackson a Brian Presley to budou každý rešit po svém... zatímco slavný černošský rapper a v podstatě neznámý Presley budou hrát plnokrevné pěšáky, Jackson si střihne vojenského doktora, jehož návrat do poklidné lékařské praxe se však také neobejde bez zádrhelů. Obsazení pak ještě doplní Christina Ricci a Jessica Biel, zřejmě v rolích zhrzelých přítelkyň.

Za dvanáct milionů dolarů můžeme očekávat minimum flashbacků z válečné vřavy a hodně dlouhých dialogů, které se nám budou snažit přiblížit jak těžké to americké jednotky v Iráku vlastně mají. Možná. Od Winklera se totiž můžeme dočkat čehokoliv, což mě znervózňuje a láká zároveň. Natáčet se začne už na jaře v Maroku.