Arnold Schwarzenegger si ve své kariéře prožil období, na které jeho fanoušci vzpomínají docela neradi. Jednu chvíli mu kdosi (pravděpodobně Satan) namluvil, že na akční filmy je už starý a že pokud se chce udržet v Hollywoodu, musí hrát v komediích. A pokud možno v takových, které pobaví prostý lid, protože prostý lid je důležitý. A tak jsme dostali víceméně snesitelnou šílenost Rolničky, kam se podíváš, decentní peklo Policajt ze školky a regulérní hardcore v podobě Juniora a Dvojčat. A právě o pokračování Dvojčat se v loňském roce mluvilo až nebezpečně často.

Teď však hrozba pokračování nabírá konkrétních a nehezkých obrysů. Možná dvojka by se totiž mohla jmenovat Trojčata, takže ti bystřejší čtenáři už určitě pochopili, že ke veselému páru "velký silný Arnold Schwarzenegger a malý tlustý Danny De Vito“ přibude další zoufalec. A tím by měl být Eddie Murphy. Ano, je to černoch. Ne, není to zábavné. Hlavní průšvih ale tkví v tom, že Universal a Montecito Picture Co. údajně počítají s návratem Schwarzeneggera i De Vita, takže nemůžeme jen tak zamést tuhle zprávu pod koberec s tím, že jde o zaručenou kachnu, protože to, že Trojčata nakonec vzniknou, je momentálně reálnější než třeba sequel Johna Cartera. Jestli na tohle Arnold kývne, bude muset točit Expendables dvakrát do roka!

---

Vytáhni v hospodě: Dvojice Schwarzenegger a De Vito měla údajně možnost vybrat si, jestli budou točit Dvojčata nebo Vesmírné komando, v němž se nakonec sešli Hulk Hogan a Christopher Lloyd. Kdyby kývli na Vesmírné komando, Hogan s Lloydem by točili Dvojčata. Asi bychom si ale stejně moc nepomohli.