James Cameron je režisér, se kterým by nejspíš chtělo spolupracovat každé studio a i kdyby přišel s nápadem natočit ve 3D jak rostou brambory, nejspíš by neměl problém pár desítek milionů dolarů na podobný projekt dostat. Když má někdo na kontě dva nejvýdělečnější filmy všech dob, tak je pro filmová studia nejspíš něco jako bůh. Cameron už od roku 2016 chystá drama The Dive, ovšem díky přípravám na druhého Avatara, kterého bychom měli vidět v roce 2006, jednoduše nemá čas. A Foxové se rozhodli, že už čekat nebudou.

The Dive tedy nakonec poputuje do rukou Martina Campbella, jenž dvakrát oživil skomírajícího Jamese Bonda a natočil Zlaté oko i Casino Royale. Loňský comicsový experiment Green Lantern se mu ale vůbec nepovedl, a tak má co napravovat. Příběh kubánského potápěče Francisca Ferrerase a jeho přítelkyně Audrey Mestre, která pod jeho vedením překonala několik potápěčských rekordů a zemřela v roce 2002 při pokusu připsat si další, mu určitě sedne lépe. Scénář napíše J. Michael Straczynski, jenž je zodpovědný za Thora nebo Eastwoodovu Výměnu, a James Cameron bude alespoň se svou společností Lightstorm produkovat.

---

Vytáhni v hospodě: Záporáka v Campbellově Zlatém oku hraje Sean Bean. S Bondovkami se však setkal už dřív, když byl jedním s kandidátů na roli agenta 007 v Dechu života. Nakonec vyhrál Timothy Dalton.