Jestli něco dokáže filmovým fanouškům rozproudit krev v žilách, je to jakákoliv zpráva o novém projektu Christophera Nolana. Tu pro vás sice nemáme (a vůbec, kolem Temného rytíře je poslední dobou podezřelé ticho), novinka o Wallym Pfisterovi ale není o moc méně zajímavá. Dvorní kameraman Christophera Nolana, který s režisérem pracoval od Mementa na každém jeho filmu, se totiž rozhodl postoupit do další ligy a jakmile skončí práce na Temný rytíř povstal, pustí se do svého režijního debutu.

Ten by měl začít s pre-produkcí prakticky hned s tím, že se začne natáčet už na podzim. Jak se jmenuje? O čem bude? Na to je bohužel schopný odpovědět zatím jen málokdo, čerstvě zhotovený scénář totiž vyšel z pera nováčka a zatím nebyl pojmenován. Alcon Entertainment, které Pfisterův debut zaštítí, také nic neprozrazuje a omezuje se na pouhé "Jsme rádi, že se nám Wallyho podařilo po celé dekádě přemlouvání konečně dostat na režijní sesli".

Tahle slepota nás samozřejmě nutí hádat, vzhledem k tomu, jak si ale Wally Pfister sednul s Christopherem Nolanem, bychom se vůbec nedivili, kdyby se tento fenomenální kameraman rozhodl natočit něco ve stylu Mementa, tedy skromný thriller, který nás položí na lopatky především hutnou atmosférou a nějakým tím vychytralým scenáristickým zvratem. Wally Pfister samozřejmě měl od koho okoukávat, vždyť s Nolanem za posledních dvanáct let natočil Memento, Insomnii, dva (vlastně už tři) Batmany, Dokonalý trik a Počátek. Učil se od jednoho z nejlepších.

---

Vytáhni v hospodě: Wally Pfister se rozhodně nefláká, krom Nolanovek za posledních deset let stačil natočit ještě Moneyball, Tajemnou vraždu, dokument Marley, nebo třeba Loupež po italsku.