Tak jsme se přeci jen dočkali. Star Wars a Pán prstenů už to mají za sebou, takže fandové modrého formátu toužili po jediném - trilogii s Indianou Jonesem na Blu-rayi. Splnil jim Steven Spielberg jejich sny? No... bohužel ne.

Aby bylo jasno, Indy se na modré placky podívá už letos na podzim. Jenže fanoušky nečeká nabušený set s velebenou trilogií, nýbrž rovnou celá tetralogie. S božským obrazem, perfektním zvukem a kupou zatím nespecifikovaných bonusů. Někomu to bude stačit a může začít jásat. Už nyní je ale jasné, že tohle oznámení zvedne vlnu odporu. A sběratelé začnou doufat, že bude možné filmy zakoupit jednotlivě.

PODÍVEJTE SE NA BLU-RAY TRAILER

Odpor ke Království křišťálové lebky se totiž stále drží mnoha lidí (mě ne!) a určitě nikdy nezmizí. Do které skupiny patříte vy? A jestli do té nespokojené, jak budete situaci řešit? Vaše názory jsou vítány v diskuzi, která se snad nezmění v tradiční flame ohledně kvalit čtvrtého filmu.

---

Vytáhni v hospodě: S oblibou se říká, že je dobrodruh XY jen kopií Indiana Jonese. Ale co kdybych vám řekl, že je sám Indy do velké míry kopií Harryho Steelea? Fotky z The Secret of the Incas totiž jasně dokazují, že Charlton Heston nosil fedoru o celých 27 let dřív!