Ridley Scott a Michael Fassbender momentálně společně kutí jeden z nejočekávanějších filmů roku Prometheus. Drsné a temné sci-fi v tradici prvního Vetřelce zatím vypadá zatraceně dobře, což nás nijak zvlášť nepřekvapuje, protože ačkoliv je režisér v důchodovém věku, svou práci pořád zvládá bez nejmenších problémů. A jak to tak vypadá, tenhle veterán a jeho hvězda si evidentně sedli, protože společně začínají pracovat na dalším projektu. Už před nějakou dobou bylo naznačeno, že v thrilleru The Counsellor by se v hlavní roli mohl objevit právě Fassbender, ale teprve teď je to oficiální.

Děj by měl vyprávět o protřelém, inteligentním a tak trochu cynickém právníkovi, který si myslí, že dokáže porazit systém a uspět na trhu s drogami, aniž by ho dostala do rukou policie. Velmi brzy ale zjistí, že mezi dealery to chodí trošku jinak než v soudní síni. Scénář napsal Cormac McCarthy, autor literárních předloh k filmům jako Cesta nebo Tahle země není pro starý a i tentokrát jde prý o hodně chlapáckou a drsnou podívanou. V příběhu jsou však tentokrát údajně i dvě důležité ženské role, o které se teď nejspíš poperou všechny významnější herečky v Hollywoodu. A aby toho nebylo málo, je potřeba sehnat i záporáka a v kuloárech se mluví o tom, že by si ho mohl střihnout Brad Pitt, Jeremy Renner nebo Bradley Cooper. Nikdo z nich by nejspíš neposlal Scotta do háje. Natáčení by mělo začít už letos v květnu, takže brzy budeme vědět, kdo se stane Fassbenderovým protivníkem.

---

Vytáhni v hospodě: Ačkoliv by si člověk mohl myslet, že dvorním Scottovým hercem je Russell Crowe, není to tak. Ve všech režisérových filmech po roce 2000 se objevila Giannina Facio. Aby taky ne, když je to Scottova přítelkyně.