Snad každý, komu je dnes mezi pětadvaceti a třiceti lety, vyrůstal na Želvách ninja. Sám jsem se řadil mezi hardcore fandy a byl jsem ochotný porvat se se spolužáky o to, který ze čtveřice hrdinů je největší frajer. Každopádně dnes už jsou Leonardo, Michelangelo, Donatello a Raphael věcí minulosti. Nebo vlastně byli. Celkem povedený animák je tak trochu vrátil do povědomí diváků a naznačil, že to, co bylo kdysi kreslené, roztomilé a tak trochu blbé, může dnes být navíc i hodně akční a docela zábavné. Film sice nové davy fanoušků nepřilákal, ale potvrdil, že v jistých kruzích je o Želvy ninja pořád zájem.

O hraném filmu se mluví už roky, ale zatím nikdo neměl odvahu dotlačit ho do výroby, až nedávno scénáristé čtvrté Mission: Impossible  Josh Applebaum a Andre Nemec dostali za úkol napsat alespoň trochu smysluplný příběh. A to se jim nejspíš povedlo, protože začalo shánění režisérů. Nabídku oživit Želvy ninja má momentálně na stole Jonathan Liebesman, jenž je zodpovědný za celkem fajn akci Světová invaze a brzy od něj uvidíme i Hněv titánů. Vyjednávání  je v plném proudu, tak snad se všechny strany domluví. O čem by film měl být zatím nikdo nechce prozradit, podle všeho se ale dočkáme všeho podstatného. Měla by dorazit reportérka April O´Neill, drsňák, co mlátí lidi hokejkami, Casey Jones i klan Foot. Samotní želváci budou pravděpodobně tvořeni stejným způsobem jako Caesar v poslední Planetě opic.

---

Vytáhni v hospodě: Želvy ninja se vrátily do comicsového světa v roce 1996 v trošku dospělejší podobě. Leonardo přišel o ruku, Raphael měl zjizvenou tvář a z Donatella byl cyborg. Holt když čtenáři dospívají, musí se jejich hrdinové přizpůsobit.