Věděli jste vůbec, že Ice Cube připravoval remake klasického filmu s Carym Grantem z roku 1948? Necítím ke Grantovi vůbec nic, ale při zjištění této skutečnosti mi naskočila husí kůže. Mr. Blandings Builds His Dream House se však pravděpodobně odsude k ledu, protože Revolution Studio se probíralo loňskými tržbami a zjistilo, že rodinná komedie Are We There Yet? (Už jsme tam?) se v žebříčku nejlepších tržeb umístila hodně vysoko. S rozpočtem 32 milionů dolarů a tržbami hodně přes 100, se pak nelze divit, že Revolution hodilo Caryho Granta do koše a tlačí Ice do sequelu k roadtripové šílenosti, o níž jsme psali už v souvislosti s nejlepšími plakáty roku.

Už jsme tam? je rodinná komedie v duchu Bláznivých dovolených, kde Chevy Chase také strávil 80 procent vysílacího času v autě a dělal vtipy. Problém je v tom, že Ice Cube není Chevy Chase, nemá tak fajn kombíka a hlavně mu ani ty vtipy nejdou příliš od ruky. Nečekané. V sequelu Are We Done Yet? (Už jsme hotoví?) půjde zřejmě o totéž v bleděmodrém a Ice Cube tak definitivně mutuje v komerční socku.

Tááákže poslyš, Ledová krychle (tohle oslovení vymyslel Franta Fuka, házejte kameny po něm), jestli za trest nenatočíš Torque 2, tak už u mě nebudeš za hustýho rappera. Možná je dobře, žes nechal na pokoji Caryho, ale ještě dva rodinný fabrikáty ála Eddie Murphy a budeš až do konce života lisovat v kůlně gumový kachničky. Yo... Vem si to k srdci, negře. ;)

Politicky nekorektní vzkaz bychom měli za sebou a já pevně doufám, že si ho Ice vezme k srdci. Třeba ve filmu The Extractors, kde hraje týpka specializujícího se na průniky do různých zamřížovaných institucí. Potřebujete vyzvednout mukla, sto milionů dolarů nebo nový prototyp Ferrari? Ice Cube a jeho parta jsou tu pro vás. Dokud se něco nepodělá a oni musejí o své volné živnosti vyjednávat se CIA, které by se jejich služby zrovna zatraceně hodily. Zní to 80s, jestli to bude i tak vypadat, možná bych se ani nezlobil. Začátek natáčení je ovšem v nedohlednu.