Milovníci Soumraku mrtvých a Jednotky příliš rychlého nasazení, zpozorněte. Dlouho slibovaná chvíle je tady. Edgar Wright a Simon Pegg si konečně našli čas na to, aby se zavřeli do jedné místnosti a opět se proměnili ve scenáristy. Jejich cíl? Sepsat poslední díl volné parodické trilogie, kterou spojují krev, Cornetto a spousta vytříbeného humoru.

Hádáte správně, mluvím tu o Konci světa (aka The World's End). Několik let ohlašovaný film, ve kterém budou Pegg a jeho dlouholetý parťák Nick Frost čelit zatím nespecifikovaným nástrahám (a pokusí se u toho zlikvidovat nejednu bránici) se výrazně posunul směrem ke svému vzniku. Víc než název sice doteď neznáme. Režisér Scotta Pilgrima a hvězda čtvrté Mission Impossible si ale určitě dají záležet na tom, aby minimálně dorovnali kvality předchozích dvou dílů.

Kdy uvidíme výsledek jejich snažení? To je zatím ve hvězdách. Už to, že se Konec světa dostal do scenáristické fáze, ale bude pro spoustu lidí důvodem k menší oslavě. Tak jen do toho, vaší DVD sbírce Wrightovek už na té poličce stejně začínalo být smutno.

---

Vytáhni v hospodě: Cate Blanchett a Jim Broadbent se v Jednotce příliš rychlého nasazení objevili proto, že zbožňují Soumrak mrtvých, a prosili Wrighta, aby je obsadil do svého dalšího filmu. Kdo se asi tímhle stylem dostane do Konce světa?