George Clooney si vždycky uměl vybírat režiséry a projekty. A když se mu nic nelíbilo, natočil si něco sám. Jeho Dobrou noc a hodně štěstí, Milujte svého zabijáka nebo Den zrady jsou rozhodně povedené filmy a Clooneyho nikdo nemůže obviňovat z toho, že by byl jen dalším hercem, který se mermomocí chce pokoušet procpat za kameru. Režie mu prostě jde. Teď si vybral další projekt a po černé komedii, politice a sportovním retru se chystá vydat mezi nacisty. A trochu jim zatopit. V dramatu The Monuments Men bude hrát člena speciální jednotky, ovšem žádného řezníka, který měl za úkol likvidovat Fritze a kosit nepřátele protipěchotním kulometem.

The Monuments Men byla parta ředitelů muzeí, kurátorů a historiků, kteří se rozhodli zachránit před Hitlerem umělecké sbírky z obsazených států. Adolf byl totiž velký fanda umění s vytříbeným vkusem (co neodpovídalo nacistické ideologii, bylo zlikvidováno). Děj by se měl věnovat šestici mužů, kteří po Dni D měli za úkol vyrazit do Berlína a tam najít, shromáždit a případně uloupit zpět umění nakradené nacisty. Zní to hodně zajímavě. Clooney bude mít krom režie a hlavní role na starosti i produkci, s níž mu pomůže stálý spolupracovník Grant Heslov. Ti dva spolu dělali na všech filmech Clooneyho-režiséra krom debutu Milujte svého zabijáka a zatím vždycky zvládli odvést parádní práci. Clooney teď prý přemýšlí o tom, koho do The Monuments Men obsadit. V Hollywoodu se ale nejspíš najde jen málo herců, kteří by ho poslali do háje. Rozhodně jsme zvědaví už teď.

Vytáhni v hospodě: Grant Heslov je dnes velký producent s oscarovými ambicemi, začínal ovšem jako herec a má za sebou „veselé hláškující parťáky“ hlavních hrdinů z Pravdivých lží nebo Krále Škorpiona.