A ne malými! O druhém pokračování úspěšné série herních adaptací se začalo mluvit hned po premiéře Apokalypsy, která sice nesklidila zrovna pochvalné recenze, ale v solidních tržbách jí to nikterak nezabránilo. To je zjevně hlavním důvodem příprav třetího a čtvrtého dílu. Původně se třetí díl měl jmenovat Resident Evil: Afterlife a Milla Jovovich se měla protloukat nevadskou pouští plnou zombíků... zkrátka taková roadtripová apokalypsa, říznutá Šíleným Maxem. Režie a scénář Paul Anderson.

Tyhle informace si však můžete škrtnout a jisté není ani finále, které by děj před startem čtyřky přeneslo do "rodného" Japonska. Andersonův scénář podle všeho projde úpravami a snímek se přejmenuje na Resident Evil: Extinction (Vyhynutí), což by teoreticky mohlo zavřít vrátka případnému čtvrtému dílu. Ke změně došlo i na postu režiséra, novým favoritem studia je Russell Mulcahy.

A to mě nutí k malé úvaze... proč sakra studio vytáhlo ze skříně zrovna kostlivce Mulcahyho, který od highlanderovské série nenatočil jediný pořádný film a neustále se brodí televizními céčky o oživlých mumiích? To už vážně v Hollywoodu není nějaký ten zastydlý videoklipař? Věřím, že po takhle divácky vděčné (mluvíme o běžných teenagerech, ne herních posedloňů, kteří RE filmy kritizují už od začátku "jen" za absolutní nerespektování dějové linie herní předlohy) by rád sáhnul každý druhý. Na Mulcahyho si navíc dneska už nikdo nevzpomene a ti kterým bude náhodou jeho jméno připadat povědomé jsou už dávno mimo cílové publikum Resident Evilů.

Uvidíme jak se to ještě celé vyvine, natáčet by se každopádně mělo už letos, převážně v australských pouštních exteriérech. Můžeme se těšit na Millu, těsné oblečky a drsňácké hlášky. Pokud vás to ještě neomrzelo, určitě si to i potřetí užijete. Za sebe bych byl ovšem rád, aby se buď vrátil Anderson (a dokázal, že není takový trotl, jak to teď po AvP vypadá ;), nebo to dostal do ruky nějaký zelenáč. Obě varianty se mi momentálně zdají schůdnější, než ta Mulcahyovská. Ale možná jen křivdím jednomu veteránovi. Uvidíme.