Když se krátce po premiéře třetích Transformers začalo spekulovat o dalších dílech a o potenciálních představitelích hlavních rolí, zprávy o tom, že by si jednu z nich mohl střihnou i Jason Statham, moc lidí vážně nebralo. Prostě se to nezdálo příliš pravděpodobné. Následující zpráva pak sice smrdí snahou o stržení pozornosti na právě vycházející Elitní zabijáky, takže by se opět mohlo jednat o obyčejný drb, jenže tentokrát zní alespoň trochu reálně. A sakra zajímavě.

O Stathamovi se totiž začalo mluvit v souvislosti se šestým a sedmým dílem Rychle a zběsile. K tomu se zřejmě vrátí Justin Lin (který kvůli filmu opustil nového Terminátora) a oba další díly megaúspěšné série natočí v Evropě zároveň. Právě fakt, že se bude točit v Evropě, přitom Stathamovi, který je na starém kontinentu ohromnou akční hvězdou, nahrává. Série navíc bude potřebovat po výborném Dwaynu Johnsonovi další novou postavu s velikým akčním potenciálem. A pokud by Lin nechtěl začít lovit mezi důchodci jako druzí Postradatelní, moc velký výběr mít stejně nebude.

U Universalu přitom producenti moc dobře vědí, jak výborný tah obsazení Johnsona byl a jak veliké množství fanoušků by potěšili, kdyby se staré partě připletl do cesty i Jason Statham. Ten by musel být naprostý blázen, aby roli odmítl, takže je opravdu vysoce pravděpodobné, že ho v dalším Rychle a zběsile uvidíme. Bitka mezi Johnsonem, Dieselem a Stathamem? Neříkejte, že by se vám to nelíbilo!

---

Vytáhni v hospodě: Ještě než se Jason Statham začal věnovat herectví (nebo spíš nakopávání zadků před kamerou), zastupoval Británii v hloubkovém potápění. Proto má tak aerodynamické tvary.