Warneři se pokoušejí do Zóny soumraku (Twilight Zone) vdechnout nový život už několik let, další film, inspirovaný v klasickém seriálu ze šedesátých let, ale ne a ne spatřit světlo světa. Na tom by se brzy mohlo něco změnit. Studio totiž podle všeho šláplo na plyn a pokusí se jeho produkci urychlit.

V souvislosti s tím je samozřejmě potřeba najít někoho, kdo se ujme režie. Twilight Zone je prestižní značka a stejně jako znamená hodně pro studio, by mohlo znamenat hodně i pro filmaře, který se jí ujme. Warneři tedy logicky loví ty největší štiky a nabídku poslali Christopheru Nolanovi a Michaelu Bayovi.

Zatímco Nolana si za Twilight Zone dovede představit snad každý (i když je kvůli podobnosti s Počátkem dost nepravděpodobné, že na nabídku kývne), spojení s Michaelem Bayem zní prapodivně. Bay sice umí v kině pobavit svými nadupanými blockbustery, jenže něco je točit akčňák o robotech a něco jiného hororový sci-fi příběh, který by měl alespoň trochu připomínat inteligentní film.

Proto je uklidňující fakt, že Warneři poslali nabídku ještě Alfonso Cuarónovi či Davidu Yatesovi, a pak také Rupertu Wyattovi. Ten se letos zasloužil o jedno z největších letních překvapení, když oživil mrtvou frančízu jménem Planeta opic a vtiskl jí neodolatelné kouzlo. Pod jeho vedením by celovečerák Twilight Zone mohl být sakra zajímavý. A ačkoliv jsou Nolan i Bay skvělí filmaři, Wyatt by si Twilight Zone možná zasloužil nejvíce, nemyslíte?

Film by se měl inspirovat v původním seriálu a na rozdíl od toho minulého (který v roce 1983 režírovala čtverka Spielberg, Landis, Dante a Miller) by se mělo jednat jen o jeden příběh pod režijním dohledem jediného režiséra.

---

Vytáhni v hospodě: Christopher Nolan je barvoslepý - nevidí červenou a zelenou. Když tedy odstupoval od produkce Muže z oceli, bylo to se slovy "Ten kostým je moc šedivý". Dobře, druhou část jsme si vymysleli, ale barvy fakt nevidí.