Universal se pokusí navázat na úspěch trilogie o agentu Bourneovi filmem, který sice o Bourneovi nebude, ale měl by s jeho příběhem být tak propletený, že ho budete stejně vnímat jako pokračování. Tedy takhle: Tony Gilroy, který bude Bourne Legacy režírovat, se prý pokusil sequel napsat tak, aby se jeho děj proplétal s některými okamžiky původního Bournea a využíval stejných postav, jejichž intriky vedly k Bourneově ztrátě paměti. Nebo tak nějak.

Že si hlavní roli zahraje Jeremy Renner, který tak přebere rovnou dvě agentské série (vedle Bournea by měl také "zabavit" Tomu Cruiseovi Mission: Impossible), už nějaký ten pátek víme, ale doteď nám chyběl hlavní záporák. Inu, Gilroy už o něm má jasno: bude jím Edward Norton.

Nortona samozřejmě není třeba představovat, nicméně je pravda, že mu nějaká opravdu pořádná role na stole už hodně dlouho nepřistála. Vidět ho jako záporáka bude jednak skvělé osvěžení, druhak výborný divácký zážitek, protože Norton má charizma jako málokdo. Pokud s ním Gilroy dobře naloží a nebude se ho vedle Rennera snažit krotit, čeká nás sakra zajímavý záporák.

Ono Bourne Legacy vůbec vypadá čím dál lépe. Třeba i kvůli tomu, že milostný objekt hlavního hrdiny ztvární oscarová kráska Rachel Weisz. Její manžel, který je trochu podobný konkurenčnímu Bondovi, z toho určitě má velkou radost...