Režisérské duo Wong/Morgan sotva dokončilo Final Destination 3 (a pak že se dobří holubi nevracejí, společně totiž natočili i první díl téhle hororové série) a už mluví o natáčení dalšího hororu. Tentokrát si pro inspiraci sáhli trochu do historie, až k hororu Black Christmas z roku 1974, ve kterém čtveřici studentek otravuje nějaký maniak telefonáty. Je zrovna před vánočními svátky a tak se na něj dívky snaží být milé, ale znáte to, trpělivost zkrátka jednoho dne přeteče. Výhružnými telefonáty ve stylu "Jaký je tvůj oblíbený horor?" to ale většinou nekončí a tak se holky ocitnou na seznamu smrti a aby se ty Vánoce opravdu povedly, vrah se rozhodne připravit po cestě o hlavu ještě pár dalších lidí.

Black Christmas je mezi hororovými fanoušky klasikou, která se svojí první reference dočkala už v Halloweenu a jisté narážky na ní můžeme zahlédnout i ve Vřískotech, Pátku 13. nebo Saw. Nová verze by podle tvůrců neměla být přímým remakem, ale spíš jakýmsi prequelem/sequelem. Sledujeme tu totiž životní pouť Billyho, z nějž se v původním filmu nakonec vyklubal vrah. Tím se dostaneme i před události originálu, jenže pak uplyne pár let a Billy je pořád naživu... a co děláte v hororu, když jste v předchozím díle zmizel jako pára nad hrncem? Zajdete ke svým budoucím obětem na čajový dýchánek. Billy holt nemá rád nedodělanou práci. Black Christmas se navzdory svému extrémnímu finále nedočkal zaslouženého místa v síni slávy, možná i proto že tehdy šlo o malý kanadský horůrek. Wong a Morgan mu však teď chtějí vzdát poctu a když přihlédneme k jejich starším filmům (Jedinečného přeskočíme, nutno naopak upozornit, že Morgan má za sebou Willarda), vyplatí se mít oči doširoka rozevřené. Nikdy nevíte odkud přiletí první kudla, my však už známe jméno herečky, která ztvární hlavní hrdinku. Mary Elizabeth Winstead je teď zřejmě Wongovou oblíbenkyní, protože jí obsadil i do jedné z hlavních rolí ve Final Destination 3. Inu, už se těším na její vřískací soprán.

p.s. Producenti mají docela nervy, když jdou o Vánocích 2006 do kin, s vědomím toho, že je o deset měsíců předběhne podobně laděný When a Stranger Calls (taky horor, taky telefony, taky remake). Inu, zjevně se sází na to, že hororový fanoušek je tvor nenažraný a zapomnětlivý. ;)