I takhle mohlo znít rozloučení bratří Weinsteinů s molochem jménem Disney. Jedno z největších studií totiž dělalo rozsáhlé čistky (ty přišly s novým vedením) a Weinsteini měli v Miramaxu vždycky tak trochu svojí hlavu a často šli proti rozhodnutím svých šéfů (nutno podotknout, že díky tomu často vydělal Disney pěkný balík, třeba v případě Fahrenheit 9/11). Weinsteini tak raději sbalili kufry, ještě než jim došla oficiální výpověď a připravili si pro Disneyho vlastní odstupní smlouvu. Za to že vypráší šuplíky plné stárnoucích projektů (Grimm Brothers by se bez téhle reorganizace možná nikdy do kin nepodívali) a nebudou lakomí, si vysloužili tučné odstupné a řadu licencí navrch. A právě na ty se teď podíváme.

V přípravě už je Fahrenheit 9/11.5, pokračování úspěšného dokumentu, které se tentokrát bude věnovat loňským volbám ve Spojených státech. Michael Moore navíc ještě chystá dokument Sicko, který si vezme na mušku americkou zdravotní péči, což bude myslím zajímavá podívaná (i díky pro nás prudce aktuálnímu tématu). Weinsteini navíc udržují mimořádně přátelské vztahy s Quentinem Tarantinem a Robertem Rodriguezem, koupili práva na uvedení Tom Yum Goong v Americe a mají přes Disneyho práva na řadu televizních projektů (včetně reality show založené na snímku Hráči s Mattem Damonem a Edwardem Nortonem... uff ;). A hlavně... mají Halloween.

A nejde tu jenom o licenci umožňující výrobu nesčetného množství pokračování, proslýchá se, že Weinsteini by si možná chtěli udělat jméno remakem jednoho z nejkultovnějších hororů. Pravověrní fandové Jamie Lee Curtis v tom určitě vidí cestu do pekla, pro bratrskou dvojku by ale mohlo jít o ideální zviditelnění (ať už to dopadne jakkoliv). Jejich jména jsou sice v průmyslu dost provařená, ale když stavíte na nohy nové studio, potřebujete ho tzv. "nakopnout". Bude tohle ten případ? Zkuste v komentářích navrhnout nějakou novou scream queen. Nikdo mě nenapadá a Jamie Lee už si bude moct zahrát tak max. cameo.