Vzpomínáte na Haleyho Joela Osmenta? Za Šestý smysl dostal oscarovou nominaci, pak jsme ho viděli ve Spielbergově Umělé inteligenci a několika dalších, podstatně slabších filmech, v posledních letech si ale dával pauzu, protože chtěl dostudovat vysokou školu. Což se mu povedlo. Gratulace. A teď zpátky k filmům, a to rovnou k těm, o kterých se v posledních týdnech mluví úplně nejvíc - k filmům o Frankensteinovi.

Je skoro až neuvěřitelné, kolik filmových adaptací slavného románu Mary Shelleyové se na stříbrná plátna chystá, Hollywoodu to ale zas tak zvláštní nepřijde. Naopak jich chce víc. Už-ne-zas-tak-mladý Osment (letos mu bylo třiadvacet) se tak objeví ve Wake the Dead, comicsové adaptaci stejnojmenného sešitu Stevena Nilese, který se právě od Frankensteina odráží. Film už má i režiséra - na sesli se usadí Jay Russell (Okrsek 49, Můj pes Skip, ehm, Já a moje příšera, ehm).

Vyprávět má o mladém studentovi, který se pokouší pomocí experimentů zvrátit smrt. Něco se samozřejmě podělá a mladý Osment bude opět muset nasadit skoro-oscarový vystrašený výraz. Což si trochu odporuje s představou producentů, že by se měl Osment vymanit ze škatulky, do které spadl hned po Šestém smyslu. Ale co. Vždyť si ho stejně budou všichni pamatovat jako toho kluka, co vidí strašidla.