Green Lantern byl pro studio Warner Bros. ohromnou investicí, která měla odstartovat comicsovou ofenzívu, reagující na nové X-Men a marvelácké originy. Jinými slovy: Warneři si chtěli utrhnout kus comicsového koláče, který je plný zelených bankovek. Právě na tuhle barvu ale budou v budoucnu někteří producenti alergičtí. Megainvestice v podobě Green Lanterna, který podle některých drbů vyjde včetně marketingu na nějakých tři sta milionů dolarů, se zatím nevyplácí ani trochu. Film má špatné recenze a hlavně nevydělává, což je průšvih.

Kohokoliv jiného by to odradilo od jakéhokoliv uvažování o sequelu, ostatně stačí se podívat na osud jiných, podstatně lepších comicsovek, jenže Warnery ne, u Warnerů se berou drogy z úplně jiné ligy! O přípravách druhého Lanterna se mluvilo už před premiérou, ostatně film s pokračováním počítá od samého začátku. Člověk by ale řekl, že když má Lantern po necelých dvou týdnech v kinech na kontě pouhých $118 milionů, někdo se podrbe na hlavě a trkne mu, že tohle asi nefunguje a sequelu dá místo otravné zelené raději červenou. Nebo alespoň oranžovou. Ale Warneři ne, u nich se berou ... ale vždyť vy víte.

A tak studio oznámilo, že se přes všechny problémy chystá produkovat druhý díl. Z pohledu filmového fanouška to asi moc velký smysl nedává, musíme se na to ale podívat i z druhé strany. Jednak se v comicsovce skrývá ohromný marchendisingový potenciál, druhak se chystá nový Superman a časem přijde řeč i na Justice League nebo další superhrdiny (i když by měl Warnery nedávný fail s televizní Wonder Woman přinejmenším upozornit, že se slávou DC comicsovek to nemusí být tak žhavé).

Jinými slovy - jedná se o investici, která se bude vracet pomalu a dlouho. Warneři každopádně doufají, že se Lantern dostane do černých čísel. Podle některých ohlasů je film jako takový sice úplně natvrdlý, ale co vy víte - třeba se studio s dvojkou poučí a bude to nářez. Nebo ještě jinak - třeba jsou američtí recenzenti také na drogách a Green Lantern bude pecka! To se ale dozvíme až po prázdninách, český distributor své milované diváky rád napíná, takže si u nás film odbude kinopremiéru až 18. srpna.