Jestli si vzpomínáte na projekt jménem Grindhouse, vezměte si teď do ruky černou fixu a slůvko "house" pečlivě škrtněte, snímek byl totiž ještě před natáčením pokřtěn pouze Grind ("gratulace" tvůrcům, teď to zní jako každé druhé televizní sci-fi s kanadskými exteriéry ;) a oba režiséři by ho chtěli do kin propašovat ještě letos, což znamená, že se bude natáčet v ďábelských obrátkách. Distribuci filmu sestávajícího ze dvou 60 minutových bloků, proložených fiktivními reklamami a trailery, mají na starosti bratři Weinsteinové a tentokrát snad nehrozí nějaké to zdržování s uvedením do kin, ostatně Tarantino si tyhle záležitosti umí pohlídat.

Jeho segment se bude jmenovat Death Proof a bude se jednat o variaci na klasickou vyvražďovačku. Tarantino už si výrobu hororu napůl vyzkoušel ve střižně Eliho Rotha, když stál režisérovi Hostelu za zády a snažil se radit (jak jste si mohli všimnout v naší recenzi, zřejmě to bylo marné), tentokrát do toho ale šlápne naplno a prý se na to moc těší. Herecké obsazení obou částí filmu se tají, ale na veřejnost už prosákla dvě jména - John Jarratt (Wolf Creek) se objeví v Death Proof a Rodriguezův oblíbenec Danny Trejo si zahraje v Planet Terror, což je Rodriguezova "troška do mlýna", která se bude zaobírat hlavně zombies. Tenhle subžánr byl podle všeho vytěžen až na dřeň, ale Rodrigueze nesmíme podceňovat. Když mu nebude do scénáře kecat jeho potomstvo, mohlo by to být ještě velmi zajímavé.

Rodriguez bude u obou segmentů fungovat jako kameraman, stříhat pak budou obě režisérské kapacity ruku v ruce. Quentin poodhalil závoj oněch reklam a trailerů vložených jak před samotný film, tak do jeho průběhu. Jedna z jeho fiktivních upoutávek se jmenuje Cowgirls in Sweden a chystá prý ještě nějakou tu blaxploitation a kung-fu libůstku. Robert tak sdílný nebyl, zřejmě usilovně řeší, jak skloubit natáčení Grind a Sin City 2.