Nejspíš každý, kdo občas zavítá na MovieZone, dobře ví, že loňská pocta akčním osmdesátým létům Expendables má v našich srdcích speciální místo. Sylvester Stallone jednoduše natočil přesně ten typ filmu, který nám chyběl.

A podle tržeb to vypadá, že nejen nám. O Expendables 2 se mluví prakticky od premiéry jedničky, oficiálně se toho ale ven zatím moc nedostalo. Spekuluje se o tom, že Bruce Willis si zahraje padoucha, že by se Arnold mohl uvolit k větší roli, když má teď od politikaření pokoj a že se Jean-Claude Van Damme sice pořád chová jako idiot, ale Sly by ho ve dvojce stejně chtěl. Na svět se dostaly i zmínky o tom, že by se ve filmu mohl objevit Dwayne Johnson nebo že se vrátí Steve Austin v roli dvojčete jednoho z padouchů z jedničky. Dnes se ale už jen těžko dá rozlišit, co je pravda, co spekulace a co fanouškovský vlhký sen.

Nejnovější informace ale naznačuje zásadní změny mimo herecký ansámbl. Stallone podle všeho totiž dvojku Expendables režírovat neplánuje. Oficiálně se k téhle informaci zatím nikdo nevyjádřil, ale na druhou stranu je to logická volba. Sly byl vždycky v první řadě herec a kdyby se mu podařilo přitáhnout zpátky do velkého Hollywoodu krom odepsaných akčních hvězd i odkecané režiséry, byl by to frajer. Jisté je naopak to, že scénář píší David Agosto a Ken Kaufman, kteří mají zkušenosti s důchodci z Eastwoodových Vesmírných kovbojů. Jestli ho bude zpracovávat John McTiernan, Renny Harlin nebo nějaký debutant, to zatím nevíme. Koho byste v kolonce „režie“ rádi viděli vy?