Zatímco Karlovy Vary nebo Letní filmová škola nabízejí především hodnotné filmy, Festival otrlého diváka se snaží oslovit fanoušky trošku jiného typu kinematografie. Násilí, brak a vůbec věci, které většinu normálních lidí urážejí nebo znechutí, však mohou být za jistých okolností zatraceně zajímavé pokoukání. Již sedmý ročník Festivalu otrlého diváka začíná dnes v 18:00 v pražském kinu Aero a bude trvat až do neděle. A pokud si myslíte, že jste už v životě viděli všechno, měli byste si udělat alespoň jedno volné odpoledne a vyrazit si na nějakou tu filmařskou lahůdku.

Na programu jsou bizarnosti, které si nenašly cestu k žádnému z redaktorů MovieZone, ale rozhodně můžeme doporučit jeden z vůbec prvních slasherů Černé Vánoce, který vznikl ještě před carpenterovým Halloweenem. Dále tu máme kultovní břečku Divoké ulice, v níž se Linda Blair z Vymítače ďábla rozhodne pomstít znásilnění své sestry. Vedle toho tu najdeme třeba hudební film s Vanilla Icem v hlavní roli Chladný jako led, filipínskou bondovku o agentovi liliputovi Jen pro tvou výšku, pouze dva roky staré béčko Bitch Slap, které poběží pod roztomilým názvem Kurevská nakládačka, nebo slavné exploitation Plivu na tvůj hrob. A ti největší úchylové si mohou zajít na údajně nejšílenější film všech dob Srbský film.

Pokud tedy máte chuť na něco trošku jiného a nechce se vám do kina na Na vlásku, zkuste to tady. Program najdete na oficiálních stránkách festivalu, všechny filmy budou česky, ať už díky titulkům nebo simultánnímu dabingu a druhou možnost vidět tyhle kousky v kině nejspíš už nikdy mít nebudete.