Návrat do budoucnosti znají snad všichni nazpaměť. Marty McFly s tváří Michaela J. Foxe nasedne do Deloreanu, odcestuje 30 let do minulosti a snaží se dostat zpátky. Pokud možno v jednom kuse. Pomáhá mu v tom doktor Brown, ztvárněný věčně vyšilujícím Christopherem Lloydem, přičemž je nad vším cítit hravá režisérská ruka Robert Zemeckise. V roce 1985 ale mohl do kin přicestovat zcela jiný film.

Scénář Návratu do budoucnosti totiž prošel hned několika fázemi vývoje. V jeho jádru byl ale pořád nápad scenáristy Boba Galea, který jednoho dne objevil středoškolskou ročenku svého otce. A začal přemítat nad tím, jestli by se kamarádil s jeho mladším já. Větší i menší detaily dnes už legendárního výletu do minulosti se ale neustále měnily. Profesor Brown, který neměl psa Einsteina, ale šimpanze Shempa, v původní vizi s Martym prodával ilegální videokazety. Z tohohle kšeftu financovali stavbu stroje času, kterým byla lednička, jíž mohla skok v čase umožnit pouze blízká atomová exploze...

Celý článek najdete na námi spravovaném blogu jameson.moviezone.cz

A doufáme, že se uvidíme ve čtvrtek 27. ledna v 19:00 v Retro Music Hall na projekci. Sami jsme zvědaví, co je na výletníky v čase nachystáno... :)