Nejlepší trailery? Máme. Nejlepší filmy? Máme. Nejlepší plakáty? Máme. Máme všechno. Největší a nejdůležitější web zabývající se filmovými plakáty IMP Awards i letos vyhlásil to nejzajímavější a nejpovedenější, co se v téhle oblasti v loňském roce událo. Kdo tyhle ceny sleduje pravidelně, dobře ví, že se nevyhlašuje jen nejlepší a nejhnusnější plakát, ale že obvykle dostanou prostor i mnohem bizarnější kategorie.

My začneme ale tím normálním. Nejzajímavějším plakátem loňského roku je podle IMP Awards Rabbit Hole. Možná nečekaný ale rozhodně zajímavý kousek. Příjemný je i fakt, že vítězný poster podle všeho propaguje i dobrý film. Jako nejlepší teaser poster byl zvolen Harry Potter a relikvie smrti. Škoda, že hořící Bradavice jsou na obrázku efektnější a výpravnější než celý první film.

 

Na opačném stupni hodnotící škály se ocitlo akční béčko Gangsteři a jeho sbírka lidí s nepadnoucími hlavami. Jako každý rok nás ale zajímají spíš ty divné ceny. Vítězem v kategorii Nejnevhodněji umístěný nos je plakát k nové verzi Karate Kid, na němž Jackie Chan strká frňák tam, kam by rozhodně neměl. Ocenění v sekci Plakát obsahující sex s medvědem má hned dva vítěze a to Méďu Béďu a Chlupatou pomstu a nejotravnější výraz má Tracy Morgan na plakátu k Poldům.

 

 

Vítěze, poražené i všechny možné a nemožné kategorie si můžete prohlédnout tady.