The Dark Knight Rises bude jednou z největších filmových událostí roku 2012. Zakončení nové netopýří trilogie musí překonat prakticky neúnosná očekávání, Christopher Nolan tudíž svůj film obsazuje velmi opatrně. Prvním přírůstkem do ansámblu byl už v říjnu Tom Hardy, na druhý jsme museli čekat až dodnes. Kdo jím je? Anne Hathaway, která si zahraje Selinu Kyle.

Tahle psychopatická slečna už se ale ve filmu s Batmanem jednou objevila. Zahrála si ji Michelle Pfeiffer a jak správně tušíte, jejím nejdůležitějším úkolem byla transformace v Kočičí ženu. Latexová svůdkyně nás tedy na 99% nemine ani v The Dark Knight Rises, přičemž bude v případě své proměny Gothamu zatápět společně s dalším známým záporákem. Tím měl být podle mnohých drbů šílený vědec Hugo Strange, ten si to ale s netopýřím mužem nakonec rozdá v nadcházející počítačové hře Batman: Arkham City.

Koho tím pádem uvidíme v Nolanově filmu? Tom Hardy bude jiným všestranným padouchem - svalnatým Banem. Tenhle řízek už se objevil v průšvihu jménem Batman a Robin, tam byl ale pouze za tupého bijce. Kdežto v comicsech disponoval obřím intelektem, ovládal šest jazyků, a po spolupráci s Brucem Waynem se stal důležitým spojencem a dědicem Ra's al Ghula (Bruce onu poctu odmítl - mimochodem stejně jako v Batman začíná). Společně se potom pokusili zlikvidovat obyvatele Gothamu morovou nákazou, což jim samozřejmě zarazil jeden odvážný milionář, sídlící v moc pěkné jeskyni.

Bude se tedy Bane v The Dark Knight Rises mstít za smrt svého přítele? Anebo uvidíme jeho idealistické začátky, po kterých ho na temnou stranu obrátí, řekněme... Ra's al Ghulova dcera Talia, o jejíž účasti ve filmu se drahnou dobu spekuluje? Na tyhle otázky nám odpoví až příští měsíce, Nolan teď každopádně neskrývá nadšení z obou nových herců. A má za to, že do jeho universa skvěle zapadnou. Jste se zvolenými záporáky a jejich představiteli spokojeni stejně jako on, nebo se o film začínáte bát?