Předávání Oscarů se blíží docela rychle. Objevují se první favorité, ale jména nominovaných zatím nevíme a o vítězích bude rozhodnuto teprve 27. února. Jedna z těch podstatnějších informací však přeci jenom už oznámena byla.

83. ročník předávání Oscarů budou moderovat James Franco a Anne Hathaway. Na první pohled je to možná trošku nečekaná volba, ale organizátoři slavnostního večera to vidí trošku jinak. Franco a Hathaway jsou podle nich mladí a talentovaní herci, kteří mají reprezentovat budoucnost Hollywoodu. S tím se nedá nesouhlasit. Oba dva by tedy měli show, která každý rok potichu trpí nedostatkem diváků, přinést trošku svěžesti a zájmu publika.

I když ani jeden z nich ve volném čase plesy zahrádkářů nemoderuje, večer v jejich společnosti by mohl být hodně zajímavý. James Franco už v několika komediích dokázal, že ví, jak podat publiku vtip a navíc by mohl oscarově zabodovat s dramatem 127 hodin. Anne Hathaway zase může krom své roztomilosti nabídnout i nějakou tu zkušenost se spolumoderováním oscarového večera. Před dvěma lety si ji jako partnerku alespoň na chvilku zvolil Hugh Jackman a jejich výstup rozhodně měl něco do sebe (objeví se v 3:55, ale nebojte se pustit si video celé). Steve Martin a Alec Baldwin sice při posledním udělování nejprestižnějších filmových cen byli celkem fajn, mládí by ale mohlo Oscary příjemně oživit. Co si o tom myslíte vy?