Akční hvězdy se na stará kolena většinou vrhnou buď na režii nebo třeba na guvernérování. Bruce Willis ale nemá pocit, že by se ho něco takového týkalo. V pětapadesáti stíhá točit snad víc áčkových akčňáků, než všichni jeho kolegové dohromady (ačkoliv to jsou často spíš akční komedie), a v dohledné době se nehodlá ozbrojených rolí vzdát. Právě pobíhá po placu thrilleru The Cold Light of Day, připravuje se na scifárnu Looper, chystá další Smrtonosnou past (nebo radši rovnou dvě)... a vůbec má před sebou tolik drsných štací, že bych jejich vyjmenováváním strávil další odstavec.

A pauzu si od něčeho nebezpečného u pasu si nehodlá dát ani v novém filmu Wese Andersona. Jeden z nejosobitějších hollywoodských režisérů (Jak jsem balil učitelku, Život pod vodou) naposledy překvapil stop-motion animákem Fantastický pan Lišák, u kterého se dobře bavili i ti, které jeho tvorba obvykle míjí. Už v něm se pod jeho křídla seběhlo víc hvězd, než je obvyklé, a nejinak tomu zřejmě bude u Moon Rise Kingdom.

Příběh dvou mladých milenců, kteří v šedesátých letech uprchnou z domova, a je po nich vyhlášeno pátrání, by měl být Andersonovým dalším počinem. A určitě dost neobvyklá story z Nové Anglie láká řadu slavných lidí. Willis si v ní chce zahrát šéfa místní policie a milence matky uprchlé dívky, o jejíž roli usiluje Frances McDormand. Její zdaleka ne normální exmanžel by měl dostat tvář Andersonova dlouholetého spolupracovníka Billa Murrayho, a v ansáblu bude figurovat i velitel pátrání silně evokující Edwarda Nortona. Neobvyklou hereckou sestavu by pak měla uzavírat celkem čerstvě oscarová Tilda Swinton v zatím neznámé roli.

Když všechno půjde dobře, natáčení nové andersonovky začne na konci příštího jara, a bude hodně zajímavé sledovat, jak se tak perfekcionistický režisér a Willis pohodnou na place. Akční borec totiž podle všeho došel do stádia, kdy je bezpodmínečným králem placu, a v takhle specifickém prostředí by se mu to mohlo sakra vymstít.