Dnes z trochu jiného soudku. Počítačové hry podle filmů většinou stojí za houby, podobně jako filmy vycházející z her. Těch pár světlých výjimek na tom zatím nic moc nezměnilo, na obzoru se ale možná rýsuje něco, z čeho by si za několik let mohli všichni brát příklad - videoherní spin-off Počátku.

Letošní těžkotonážní blockbuster už celosvětově vydělal přes 750 milionů dolarů a Christopher Nolan dal při té příležitosti na vědomí, že myšlenku hry podporuje a za pár let by se na ní mohlo začít pracovat. Nekopírovala by ale film, Nolan a spol. si spíš představují zcela jiný příběh v jimi stvořeném světě. Což zní jako velmi chytrý tah, jelikož určitě existuje nespočet dobrých nápadů, které se do Cobbova snového výletu nevešly.

A protože je těžko zažijeme v nějakým filmovém sequelu (nikdy neříkej nikdy... ale u Nolana je to dost nepravděpodobné), je rozhodně lepší znovu oživit svět Počátku takhle, než ho po jednom filmu uložit ke spánku. Nolanova účast na projektu by navíc měla být zárukou, že nepůjde jen o prostoduchý lapač doláčů. Někde v budoucnosti by nás tedy mohlo čekat pobíhání po snech, kterému nebudeme jen nečinně přihlížet, ale zakusíme ho na vlastně kůži. Ačkoliv, jestli pokročí technologie... co když budeme hrát Počátek přímo napojení na konzole, v ne zrovna bdělém stavu?