Je jen málo filmařů, které bychom na MovieZone postrádali tak moc jako Johna McTiernana. Tenhle chlapík dal světu Smrtonosnou past, Predátora, Hon na ponorku nebo Posledního akčního hrdinu.

Naposledy ale za kamerou stál před sedmi lety. Jedenadvacáté století tomuhle filmaři moc nepřeje, nejdřív natočil opravdu hodně špatný remake akčního béčka hrajícího si na společenskou satiru Rollerball, potom vojenský thriller Zelené peklo, který je tak komplikovaný, že ho prakticky nikdo nepochopil, a pak lhal FBI před soudem a prakticky mu to zničilo kariéru. Hollywoodu ale rád dává druhé šance a málokdo si ji zaslouží tak jako McTiernan.

O jeho novince s názvem Shrapnel se toho ale zatím moc neví. Děj by měl vyprávět o dvojici bývalých vojáků, kteří se stanou součástí hry na kočku a na myš. Co si pod tím máme konkrétně představit, to si nedovolíme hádat. Shrapnel ale bude akční thriller, takže žánrově je to přesně to, co McTiernan uměl v osmdesátých a devadesátých letech jako málokdo další na světě. Doufejme, že ta sedmiletá pauza mu dala dost času na to, aby přemýšlel, co z jeho dnes už klasických filmů dělalo bomby a kde se stala chyba u jeho novějších kousků.