Luc Besson produkuje béčka, to je známý fakt a nikdo s tím nic neudělá. A snad ani nechce. Občas se mu ale povede trefa do černého a třeba 96 hodin byl jak dobrý film, tak i zatraceně výdělečná věc.

A právě 96 hodin sloužilo Bessonovi jako inspirace pro jeho novinku Lockout. O té jsme psali už před pár měsíci, ale v té době bylo známo jen  to, že půjde o sci-fi odehrávající se v nejmodernější vesmírné věznici. Teď už se ví víc. Hlavním hrdinou má být nespravedlivě obviněný chlapík, který si má odsedět trest za špionáž. Všechno se ale trošku pokazí a v superkriminále se pět stovek nejnebezpečnějších zločinců zmocní nejen vesmírné stanice, ale vezme si i pár rukojmích. Včetně prezidentovy dcery. Pokud ji ale hrdina zachrání, čeká ho amnestie.

Scénář spolu s Bessonem píší James Mather a Stephen St. Leger, kteří budou i režírovat. Před kamerou se objeví Maggie Grace, kterou si Besson vyzkoušel už v právě v 96 hodinách, a Guy Pearce. Na tohohle sympaťáka Hollywood neprávem docela kašle a je to velká škoda, tak snad se mu zadaří ve Francii. Hlavní dvojici doplní ještě Peter Stormare nebo Tom Hollander. Celé to zní sice trochu jako vykrádačka Útěku z New Yorku, ale sranda by to nakonec být mohla.