Některé filmové hrdiny je těžké zabít. Zvlášť v době, kdy se v Hollywoodu remakují a restartují filmy skoro dřív, než se ty původní dostanou do kin. Na některé se ale ani ti nedrzejší producenti neodváží sáhnout bez povolení.

Po čtvrtém Rambovi to vypadalo, že Sylvester Stallone zkusí ještě jednou tohohle vietnamského veterána dostat na plátna kin. Nástřely příběhů o geneticky vyšlechtěných monstrech a o boji o záchranu světa ale příliš nadšení do žil fanoušků nevlily. Sly se místo toho začal soustředit na Postradatelné a na jejich potenciální pokračování a prohlásil, že s pátým Rambem už nepočítá. Teď to ale vypadá, že majitel luku střílející šípy s dynamitem ještě nemusí být úplně mrtvý.

Stallone se totiž nechal na jedné tiskovce slyšet, že by se nebránil rambovskému prequelu. Logicky by si v něm asi nezahrál, i když kdyby to celé bylo pojato jako vzpomínka, tak by se alespoň na chvilku objevit mohl. Děj pětky by se měl podle Slye zaměřit na to, jak válečná traumata ovlivňují myšlení lidí a co mohl Vietnam udělat s mozkem jednoho dřív celkem normálního kluka. Stallone také neznačil, že by se nebránil režii, tak uvidíme, jestli se povede Ramba vrátit alespoň takhle. Jednička byla solidní psychologické peklo a naznačila potenciál charakteru, který pak zadupaly do země čím dál tím akčnější pokračování. Rozhodně by se ale z téhle postavy dalo něco vytáhnout.