Po bitvě je každý generálem, takže se teď mohou (byť pořád ještě mírně předčasně, o detailech a především počtu nul na šeku se stále ještě jedná) bít do hrudi všichni ti, kdo prorokovali, že se Peter Jackson nechá přemluvit a Hobita nakonec přeci jen bude režírovat sám. Osobně jsem si myslel, že to jinam směřovat nemůže, zvlášť když začala padat jména jako Neill Blomkamp. To už jsem se v komentářích jen usmíval, nicméně je fakt, že Hobit vystřídal hned několik pěstounů. Velká škoda, že s ním neměl Guillermo Del Toro víc trpělivosti. S Jacksonem byli zjevně na jedné notě a Del Torův nezaměnitelný styl by do Středozemě přinesl zase trochu jiné odstíny... myslím, že v žánru temné pohádky, kterou Hobit víceméně je, Del Toro jen stěží najde přemožitele. Jackson zase těží z toho, že filmovou Středozemi vystavěl od nuly a zná každičký detail a oslí můstek, kterým může navázat na Pána prstenů. A jakkoliv je Pevné pouto diskutabilní, rozhodně dokazuje, že řemeslo nezapomněl.

Producenti už vidí v dáli se lesknoucí truhly plné zlaťáků, fandové si mohou na oslavu pustit Společenstvo, ale Jackson to pravděpodobně vnímá trochu jinak - účast na Hobitovi znamená, že bude muset vycouvat z vysněné spolupráce se Spielbergem (další díl Tintina měl v případě úspěchu režírovat právě Jackson). Byl to jeden z důvodů, proč Jackson držel od Hobita ruce pryč, ale MGM zřejmě podmínilo start natáčení tím, že bude za kamerou stát právě Jackson. A ten jak známo od začátku chtěl, aby Hobit vznikl... po Del Torově odstoupení už mu zjevně studio přikládá nůž na krk. Musíme doufat, že smlouva podepsaná pod tlakem nevyústí v Jacksonovu následnou frustraci. Myslím ale, že až se zas s Ianem McKellenem projde hobití norou, vše zlé bude zapomenuto.

Co vy na to? Věříte pořád ještě Jacksonovi? Myslíte si, že to dělá pro peníze nebo kvůli tomu, aby Hobit vznikl podle původních plánů? Diskuze je jenom vaše. Pokud na to Peter definitivně kývne, čekají nás dlouhé měsíce těšení - lemované skicami, fotkami a později i prvními ukázkami. Jen si přiznejte, na jaký film v horizontu několika měsíců byste se dokázali TAKHLE těšit?